Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Exquise Shop’dan satın aldığınız ürünlerin iadesi için öncelikle shop.exquise.com adresinden iletişim formu aracılığıyla sipariş numaranızı ve iade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin bilgilerini bize iletiniz.Herhangi bir Mng Kargo şubesinden faturada  belirtilen adresimize iadenizi ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Mağazadan size gönderilen ürünlerimizin iadesi için iade formunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Formu yazdırıp, üzerindeki talimatları takip ederek iade işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk ondört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade/iptal ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır. Taksitli ödemelerde geri ödemeler bankalar tarafından taksitlendirilerek yapılmaktadır.

Siparişimdeki ürünleri hangi şartlarda iade edebilirim?

Siparişinizdeki ürün ya da ürünleri iade etmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir. Aksi takdirde iade talebiniz kabul edilmeyecektir:

  • Ürünler orijinal kutusunda ve ambalajı zarar görmemiş şekilde iade edilmelidir.
  • Ürün/ürünlerin kullanılmamış olması gerekmektedir.
  • Ürün/ürünlerin etiketleri kesinlikle ürün üzerinde ve zarar görmemiş durumda olmalıdır.
  • Ayakkabılar kesinlikle dışarıda giyilmemiş olmalı, herhangi bir kir izi ya da yıpranma olmamalıdır.

 

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen iade formunu eksiksiz doldurarak, Mng Kargo ile “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz.( Mng kargo anlaşma kodu: 345 543 115-Sulhan Moda Giyim Sanayi ve Tic A.Ş )Ancak ürün iadenizi Mng Kargo dışında başka bir kargo firmasından yaptığınızda karşı ödeme ile gönderilen ürünler kabul edilmemektedir.